سخن مدیر عامل

سخن  مدیرعامل :

       صنعت برق در کشور ما علیرغم پیشرفت‌های چشمگیر، همچنان نیازمند بهره‌گیری از مهندسین و متخصصان این رشته بوده و یکی از ارکان این صنعت، تولید داخلی می‌باشد. صنایع دست‌اندرکار محصولات برقی در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات گوناگون می‌باشند و متأسفانه این مشکلات موجب کندی حرکت این صنایع گردیده و با افزایش نیاز مصرف در بازار، در صورت مرتفع نشدن مشکلات با کاهش کیفی محصولات برای پاسخگوئی به نیاز بازار مواجه خواهیم شد. لذا بر ماست تا منشأ مشکلات شناسائی و با بهره گیری از پیشکسوتان این صنعت مهم در جهت رفع آنها اقدام گردد.
      گروه تولیدی هادی سیم بر این باور است که ضمن توجه بیش از پیش به پروسۀ تولید و ارتقای کیفی و کمی مجموعۀ خود، در عرصۀ تصمیم گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان صنعت برق نقش خود را به شایستگی ایفا نموده و به مسئولیت اجتماعی خود در مراجع تصمیم‌گیری توجه کافی و وافی داشته باشد.

       امروزه صنعت برق کشور در حال گذار از شیوه‌های سنتی به علمی می‌باشد که ارکان این گذار سازمان‌های توانیر، نظام مهندسی و صنایع تولیدی کشور می‌باشند. توانیر بعنوان نهاد حاکمیتی  نظام مهندسی نهاد اجرائی و صنایع داخلی به منظور تأمین و تدارک تجهیزات مورد نیاز، مثلث رشد و ارتقای صنعت برق کشور می‌باشند. ضعف و سستی در هرکدام از این نهادها موجب افول ستارۀ بخت صنعت برق کشور خواهد شد و دیگر ارکان را دچار نخوت و سستی خواهد کرد. همچنین انحصار طلبی هرکدام از ارکان و عدم توجه به اهمیت دیگری نیز، آفت این خرمن بوده و باید به شدت مورد مراقبت قرار گرفته و همواره حیات خود را در کنار دیگری جستجو کند.

       در سال‌های اخیر و علیرغم تمام دلسوزی‎های دست‌اندر‌کاران خبرۀ صنعت برق، متأسفانه برخی تک روی‌ها و کم لطفی‌ها، موجب این وارونگی شده و کم اقبالی عناصر حاکمیتی به صنایع تولیدی، موجب رکود در این صنایع گردیده و آحاد تولید کننده‌ها از قوانین یک‌جانبه و تک‌محور این نهادها، رنج روز افزونی را تحمل می‌کنند و بدون اینکه مجرایی برای اطلاع‌رسانی و بیان دیدگاه‌های خود داشته باشند، تنها می‌توانند برای تحمل این درد و رنج از ظرفیت‌های موجود مجموعۀ خود کمک بگیرند، حال آنکه این ظرفیت نیز رو به تحلیل بوده و سرانجام روزی به اتمام رسیده و موجب گسیختگی خط‌تولید خواهد شد. کما اینکه بسیاری از تولیدکنندگان خرد که ظرفیت کمتری برای تحمل این درد داشته‌اند، تسلیم فروپاشی شده و به تعطیل کردن مجموعۀ تولیدی خود تن داده‌اند.

        پس جای بسی اهتمام است برای تمام آنها که دستی بر آتش دارند و قلبی پر طپش برای صنعت برق که هر چه زودتر به خود آمده و برای اعتلای آرمان‌های خودکفائی کشور، به صنایع کوچک توجه نموده و ابتدا با وضع قوانین عادلانه و منطقی و سپس با استفاده از اهرم‌های اجرائی خود به یاری صنعت تولید شتافته و شرایط بهتری برای رشد و شکوفائی صنایع تولیدی برق کشور مهیا نمایند.
                                                                                                                         موفق و پیروز باشید.